Čiulptukai (soskės)

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Post by mantautas »

As manau, kad tas paikas ciulptukas nieko vertas, tik tolina vaikus nuo tiesos. :( :? :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: tikrai, o tai kas tada, tavo manymu, artina vaikus prie tiesos?.. :? Mama mane maitino savo pienu tik kokias dvi savaites (neturejo daugiau), o vaikas ciulpdamas mamos kruti (is bedos ir zinduka) nusiramina - panasiai ir suauges zmogus cigarete ar saldaini... :wink:
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Visad teorija geriau nei praktika.
Aisku , kad ciulptukai ne visai gerai , bet kartais teveliai neranda kitos iseities.Siuo metu pazistu dvi moteriskes viena maitina suneli , kuriam jau 13 men ir jis ciulptuka spjauna lauk, o si mano drauge jokio vargo del maitinimo nepatiria :) .
Kita maitino keleta menesiu, bet sunus visiskai nenorejo paleisti kruties prazysdavo valanda ir ilgiau ir uz pusvalandzio vel prasydavo, tai tevai ikiso zinduka ir taip ji nuramindavo, o ka daryti mamai miegoti tai reikia , o vaikas megodamas zindzia :)
GAl cia vaikai pasirenka kaip manot?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Aisku, kad pasirenka - anksciau rasiau forume apie tokia Ania, tai jai pagimdzius buvo stipri depresija, bet bande dukrytei duot kruti, tai ana pati ja stume salin ir mielu noru valge misinukus - matyt, pienas buvo neskanus, o ir Ania turejo pradet gerti vaistus, tad apie maitinima savo pienu nebuvo jokios kalbos - aisku, gerai kai mamos pacios maitina, bet kiekvienu atveju buna skirtingai... :wink:
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

mano patirtis tik stebejimas mazo brolio.
kai buvo maziukas tai pirmais metais niekas jam nedave soskes (natural produkt naudojo-mamos kruti), o po to pabandymui davem ciulptuka, tai jis su pasislykstejimu isspjove ir supyko-kaip jam, mylimiausiam, TOKI SLYKSTYNE I BURNA DUODAM!!!!!!! veliau vel pasiulem, bet su pasibjaurejimu ismesdavo(visgi siltas mamos "papas" geriau :D o kai jau buvo samoningas, kalbet mokejo normaliau ir visa kita (kokiu 2-3 metu.. eh .. man skleroze-metu visai nepamenu) tai juokais sakydavo duokit soske ir zaisdamas ja ciulpdavo. be ne del to, kad vietoj kruties, o siaip. beje, mano mama broliuka zinde iki kokiu3 metu. tai kas. ir kox saunus vaikis isaugo :P
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

senovej kaime net iki penkiu pratraukdavo -na, gal del to, kad nepastotu :wink: - kaip sakoma, naturali kontracepcija, tik siuolaikinei moteriai tai nesuveiktu, nes jos organizmas jau isbalansuotas, ne taip, kaip buvo senoves kaime... :?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Basta wrote:Vaikus rekomenduojama iki 3 metų maitint.
Kas čia taip sakė? Aš kaip tik barti už tai gavau. :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Basta wrote::D :wink:

Tuomet, sako, vaikas būna sveikesnis visais atžvilgiais.
Nežinau ar dėl to, bet vaikai sveiki išties. :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: pasakyk, tfu tfu tfu per kairi peti...

O mano drauges pats vaikas po metu pradejo papo nebenoret -matyt, cia nera taisykliu... :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

darja wrote::wink: pasakyk, tfu tfu tfu per kairi peti...
Pasakiau. :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: tebunie, Loreta, tavo vaikiukai ir namiskiai sveiki ir laimingi... :wink:
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Pritariu - neatimt, jei tik įmanoma. Juk dažnai nusprendžiame nebemaitinti, nes į darbą reikia, aplinkiniai stebisi, daktarai bara...
Savuosius tris augindama nė karto nesusidūriau su atjunkymu. (Kuris dažnam vaikui ir jo mamai tampa tikru košmarų: vaikas rėkia, krūtys pritvinkusios skauda, pieną nutraukinėt tenka, šitaip ir iki mastito netoli. O kartais net ir vaistus tenka gerti, kad pienas nustotų gamintis.)
Kažkaip patys vaikai po truputį "pametė" krūtį.
Pirmagimė žindo iki 7 mėn., sūnus buvo tinginys ir jau nuo 2 mėnesių pasirinko buteliuką (savaitę po gimdymo negalėjau pati maitinti, o valdiškų buteliukų žindukai buvo su dideliausiomis skylėmis - "sugadino" man vaiką visai), jaunėlė iki metų. Paskui pradėjo atsisakyti krūties dieną, paskui žindo tik kartais, paskui vos kartą per kelias dienas, kol visai liovėsi - matyt ir pienas nebeskanus buvo. O ir krūtims toks palaipsnis "gamybos" nutraukimas praėjo natūraliai, be jokių nemalonių pojūčių ar pokyčių.
Tad aš agituoju už ilgą maitinimą. Jei tik norit ir galit - maitinkit metus du tris :!: :!: :!:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: kad ir darbe prie konvejerio... :wink:

O siaip tai, aisku, kad uz mamos piena vaikui nieko nera geriau - mane mama maitino tik dvi savaites, nes daugiau neturejo (nors, sako, kad per kara visos mamos turejo pieno, nes pakaitalu nebuvo, tai gydytojai pasakydavo, kad jei netures, tai ju vaikai mirs - visos turejo), tai ir buvau silpna - vaikystej daug sirgau, o ir dabar nesu labai stiprios sveikatos, bet kaip sakoma, aciu Dievuliui ir uz ta... :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Hmmm, sakot, kol patys norės? Tada aš saviškį beveik septynerių vis dar maitinčiau. Ir dukrą trejų metų įkalbėjau pienuką broliui tuoj tuoj gimsiančiam atiduoti. Tik dar iki ketverių slapčia pribėgusi vis paragaudavo brolio pienuko. ;)
Ne kiekvienas taip anksti ima ir atsisako...
kosmeja
Posts: 111
Joined: Tue 10 01, 2002, 16:08
Location: Vilnius

Post by kosmeja »

Nuostabi ir gera mama ta musu svajuke Loryte :P
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Mažoji dar ilgai ateidavo ir paparašydavo "pienuko". :D Nei to pieno buvo, nei ji tikrai žindo, tiesiog pabūdavo minutėlę krūtį įsikandus - gal jai tiesiog norėdavosi pabūt šalia manęs tokioj pozoj?
Nustojus maitinti pirmąjį vaikelį, pieno lašas kitas dar ilgai krūtyse būdavo, bet vos pastojus su antru - "užsiraukė". Įdomu buvo sužinot, kad būna ir kitaip. :D Visi mes vis kitokie: ir vaikiukai, ir mamytės...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: aha, ir tikrai kam jau kam, o tau, Loreta, nereikia saves smerkt, kad nemaitinai vaikiuku iki 7 m. - jiems visai pakako ir tu poros ar treju - va, mano virsininke ne metu nepratempe, atejo vasara ir pradejo vaistus gert, kad pieno nebutu, mat negraziai atrodys pliaze, vaikiukas dar labai norejo, buteliuka stume, va ir dabar su juo nelengva - sunkaus charakterio, gal kad pieno iki soties negavo... :?
JOANA
Posts: 16
Joined: Mon 10 02, 2006, 21:15
Location: JONAVA

Post by JOANA »

maniske soske pripazino iki 6men.ir tai tik pries uzmingant lauke,po to visai atsisake,kai ikisi spjaudo.dabar jai 9men.ir labai puikiai apsieinam be jos.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Jau seniau norėjau parašyt, bet vis pamiršdavau. :)

Kažkur skaičiau, girdėjau (neprisimenu šaltinio :/), kad čiulptukai kenkia skrandžiui. Maždaug, pastoviai naudojant nuolat išsiskiria seilės, tačiau į skrandį maisto nepatenka. ? ?

Iš labai netolimų pavyzdžių mačiau, kad puikiai galima apsieiti ir be to, ir net minties nebuvo naudot, labai daug kas nuo tėvų požiūrio priklauso. Močiutė bandė karts nuo karto užsimint, kad reikia čiulptuko :), bet kad nebuvo reikalo.
Tačiau viskas labai individualu. Ieškojau šios info šaltinio, neradau, bet užtat sužinojau kokios didelės aistros verda dėl čiulptukų :D - naudot, nenaudot, kaip įpratint, atpratint, kada.. :)

Čia šioks toks straipsnis apie čiulptukus
Šis guminis „instrumentas” jau kelis dešimtmečius karaliauja mažųjų burnytėse. Daugeliui tėvų jis tikras išsigelbėjimas, kai kiekvieną vaiko pyptelėjimą lengvai galima nuslopinti „guminuku”. Tačiau logopedė Marija Ulienė sako, kad tik iš pradžių čiulptukas „dirba” gelbėtoju (pirmąjį pusmetį), o ilgėliau įsitaisęs burnoje, tampa kenkėju. „Niur-niur, niur-niur…” Ką, branguti, pasakei?
http://www.mamosdienorastis.lt/index.php?id=k-l-ugdymas
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Lankiausi Semetos kursuose, tai ten pasake, kad ciulptukai ne tik kenkia dantukams, bet del ju mazeja pieno gamyba, nes vaikelis maziau zinda kruti. Va tada mamoms ir prireikia misinuku.
Dar intelektas leciau vystosi, nes vaikas nuolat ramybes -relakso busenoj , o jam reikia pazint pasauli, reikia dirgikliu ( kazkaip taip aiskino:) ). Cia naujausi mokslo tyrimai:)
Post Reply