Vandentiekis namuose

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Vitalijus Z.
Posts: 46
Joined: Sun 04 06, 2003, 20:54
Location: Mazeikiai
Contact:

Vandentiekis namuose

Post by Vitalijus Z. »

Labas! Man jau seniai parejo sia ideja del vandentikio namuose, bet masciau masciau, ir tik dabar pagalvojau kad gal kas ir palaikis, ar apmastis. Zodziu.....
Jei prisimenat Anastasija sake, kad savo soda, reikia apripinti apie save informacija, ta prasme kad jei tu ryte nnusiprausei, reikia ta vandeni ne ispilt lauk, o palaistit ten medelius, krumus su uogom, ir panasiai. Zodziu reikia kai isiplauni savo kuna, ar zmona, ar vaikai, reikia ta vendeni ispilt grinai ant uogos ir darzoves ir panasiai. Tai va...
As pagalvojau ir apie tai, jei prisimenat, Anastasija sake, kad "zmogus turi valgyti , kaip kvepoti", reiskia jis is vis neturi tureti problemu bei rupesciu del matinimo! Jei gerai pagalvoti, imanoma sukurti vandentiki(savaime aisku kad ekologiskai svaru , o ne gelezini), nuo kurio vanduo begs grinai i soda, ta prasme kad vanduo papuola iskart ant zeme prie augalu saknu! Kad zmogui nereiketu nesioti ar panasiai ta vandeni, o vandentikis pats kaip sukurta ekosistema pati aprupintum tavo soda info apie tave.
Pvz., tu atsikeliai tyte, nueini ar i prausikla ar siaip prie vandens, jog vistiek kas ka turesim kas koki iranki ar panasiai, kad patogiai nusiptraust, ir vanduo(jis aisku turi buti be jokio muilo) jau pats bega prie krumu ar medziu ar dar kas kur kur reikia...
Aisku reikia labai gerai apmastit sia vandentokio sistema, bet sakau:tai imanoma, nes mes su savo tievo, sode, beveik taip padarem, kad vanduo be musu pagalbos begtum grinai prie krumu, i siltnami ir panasiai, reikia tik atidariti vandens krana.
Tiesiog, pasakikit savo nuomojne apie tai, nes as sedejau, sove ta mintis, kad reikia sukurti tai vandentiki namuose, kad jis be tavo pagalbos aprupintum soda, info apie tave.
Ir is anksto atsiprasau uz klaidos:)

Su pagarba Vitalijus Z.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Nu aš sutinku. Šaunuolis tu. Jei kursti vandentiekio sistemą, tai tik tokią, kad augalus prisotinti mūsų informacija.

Pateiksiu ir savo pamąstymus.

Atsimenat, kai mirė Anastasijos tėvai ir juos palaidojo, tai mažiukė Nastia tą pačią dieną pradėjo tvarkytis savo aikštelėje, kaip kad tvarkėsi jos motina. Jos motina ir ji surinkdavo žabus ir smulkesnes šakelias ir padėdavo į krūvą kažkur už progumėlės. Tokiu atveju žolytė lygi, švari, o šakelės pūna vienoje krūvoje. Stebėjau mišką. Tikrai jis atrodo neįeinamas ir nemalonus, jei ten nesitvarko žmogus. Ta prasme sutvarkytas jis atrodo daug gražiau. Pvz eglynas yra neįeinamas ir primėtytas pagaliukų, tačiau jei sutvarkai, tai jame labai jauku.

Tačiau. Jei aš surinksiu visus pagaliukus iš savo žemės ir sudėsiu į krūvą. Tai mano žemė negaus natūralių trašų. Tam kad gražinti trąšas į ten iš kur jos buvo paimtos, reikia po metų arba dviejų jau perpuvusias šakeles iš kurių jau susidarė kompostas gražinti į tą pačią vietą. Bet net jei ir gražinsiu tada ta vieta padengta kompostu atrodys nekaip nekaip...Mėšlas mano pievutėje, fe...

Nebūčiau aš Laimis ir nesidomėčiau oroginaliais sprendimais, jei nesumąstyčiau išeities iš šios padėties.

Visų pirma sumąsčiau, kad reikia nedirbti. Visų antra sumąsčiau, kad galima nedirbti, kai už tave dirba gamta. Jėėėė...to pakanka...

Surinktus iš pievutės žabus ir šakeles reikia nunešti ant kalniuko. Ant kalniuko jie pus ir po truputį su lietum, nesmirdintis kompostas nubėgs link nuokalnės patręšdamas visą mano pievutę. :) :) :) Jėėė...pats savimi žavėjausi kai visa šita sugalvojau. :)

Na tai dabar grįžkime prie tavo Vitalijau pasiūlyto plano. Manau ta vandentiekio sistema teoriškai galėtų veikti pagal porą vandens patekimo prie tavo daržovių principų. 1. Paviršinis (tokį kokį aš pateikiau viršuje), t.y. kažkas panašaus į pilimą tiesiai ant paviršiaus ir nutekėjimą paviršiumi. Tokį dalyką galima daryti tik su nesmirdinčiom atliekom ir nedideliais kiekiais. 2. Giluminis. Tokis variantas seniai taikomas ekologiniuose ūkiuose. Mačiau ir piešinėlius, schemas, gaila, kad jų negaliu įdėti čia. Bet esmė ten tokia: toleto ir vonios kanalizacijos vamzdžiai išeina 1-2 metrų gylyje, be jokio filtro už namo sienos. Už namo sienos iš karto gali būti gėlynas, už jo daržas. Pro 2-3 metrus žemės tos visos atliekos taip prasifiltruoja, kad nelieka nė kvapo.

Paviršinės kanalizacijos trūkumas, kad negali pilti didelių ir smirdinčių kiekių, o giluminės, kad ji aprūpina tik tą vietą, kurioje yra kanalizacijos vamzdis. Paviršiumi galima nuleisti toliau.

Jei negaila gamtos ir nevisai rūpi ekologija galima vadovautis Kurdiumovu. Šis siūlo padaryti ilgą kanalizacijos vamzdį su skylutėmis. Na sakykim per pusę hektaro. Hmmm..nu ne..pusės hektaro nepavyks arba laabai jau daug reikia turėti vandens. Nors gal. Jei bus visa vonia vandens į tą kanalizaciją nuleista, tada ir pati galą galės pasiekti vanduo. Tada taip. O žemė atšaldys viską.

Na tokie pamąstymai, o visą sistemą reikia pačiam susikurti. Kai sukursi man pranešk, įdomu...:)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Dar tiesa. Tos kur jau naudojamos giluminės kanalizacijos su išėjimu po žeme, tai jos būna kelių tipų. 1. Paprastos. 2. Paskirstomosios. Paprastos, tai kai vonios ir toleto ir kriauklių (virtuvės) vanduo išbėga pro tą patį vamzdį ir Paskirstomosios, kur toleto kanalizcija dar turi nusodinimo mechanizmą, filtrai ten kažkokie. O vanduo iš vonios ir kt. gali eiti tiesiai į dirvą. Ten aš neįsigilinau, bet kažkokia racija yra.

Hmm..na kad čia tuos paveikslėlius atkasti...hmm..pamąstysiu..

p.s. o žemės du - tris metrus naudoti kaip filtrą tai siūlo ekologai..rimtas pasiūlymas... ir tą reikėtų atkasti.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Radau kažką truputį panašaus apie ką kalbėjau...

Sudėtingas žemės filtras
Image


Kanalizacijos vandens valymo mechanizmas
Image


Dar vienas sudėtingas žemės filtras
Image

Dar viena įranga:
Image


Na kaip matai, tai pas juos viskas jau atidirbta ir sudėtingai padaryta. Tau kaip įsivaizduoju reikia šiek tiek kito dalyko. Nors..ką gali žinoti. Kai imi veikti, tai pasirodo, kad tenka priimti iš pradžių atmestą dalyką...

Radau dar vieną knygutę pas save namuose anglišką. Bet apie wastewater treatment. Mačiau dar panašių turi Aplinkosaugos informacijos centras Vilniuje http://www.culture.lt/uzuzur/aic.php

kol kas tiek, jei ką tai klausk, dalinkimės...;)
Vitalijus Z.
Posts: 46
Joined: Sun 04 06, 2003, 20:54
Location: Mazeikiai
Contact:

Vandentikis namuose

Post by Vitalijus Z. »

Labas"Vel pasikeiciau", supranti as turejau omeni is vis kitoki vandentiki, aisku technokratija turi savo idejos, bet kas stovi mano vaizdose ..visishkai kitas vandentikis. Jis turi buti ar molinis ar panasiai, vamzdeliai mazi mazi, ir visishkai nesimaiso zmogui, bet viskas padarita taip, kad tu vamzdeliu nematiti, jie kaip ir yra, kaip ju ir nera, technologija labai labai paprasta, bet ir sudetinga, zodziu ta sistema sukurta tam, kad grinai laistit be zmogaus pagalbos augalus ir medelius, vanduo begs grinai prie sakneliu. Bet vamzdeliu ar nesimato, arba jie visishkai nesimaiso po koju. ir supranti, ta mintis , ta ideja, atrado mano mintis kada as pradejau mastiti apie vandentiki, ir iskart atmintis atstate Anastasijos zodzius"Reikia vandeni po prausimo, ne ispilt bet kur, o palaistit augalus, kad augalai zinotum apie tave info..."
Ir pas mane iskart ideja, sukurt vandentiki, kad vanduo patektum prie augalu.
Supranti, cia tik ideja, bet as sakau:tai imanoma padariti, ir as tai padarisiu. Tik kaip bus sukurta ta vandentikio sistema, kol kas nezinau, daug laiko uzima darbas, ir mokslas. Bet kada busiu savoi zemej, assumastisiu, ir iskart pranesiu forume, o gal ir anksciau.
Sekmes tau ir visiems, ir aciu uz info:)


Su pagarba Vitalijus Z.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Nu ten panašiai, pažiūrėk į paskutinį paveiksliuką, kur išeina kanalizacija. Ji užsibaigia po žeme tiesai prie augalų šaknų. Tik kad sudėtinga ji baisiai.

Bet ten patenka tiesiai prie šaknų. Tačiau jei nori kad prie šaknų patektų, tai reikia užkasti po žeme. O jei prakiurs po 10-20 metų kanalizacija tada reikės atkasti tuos vamdelius ir užkasti iš naujo.

Na tu čia dar kažką sugalvojai, kad tie vamzdeliai eitų paviršiumi žemės ir tik po to nusileistų iki augalų šaknų..taip supratau? tada daug vamzdelių reikės, kad prie kiekvieno augalo atvesti. gal tiesiog siūlyčiau išvesti didelę kanalizacijos angą 1-2 metrai po daržu ir augalai pasiims tą inforaciją pro žemės filtrą prafiltruotą patys.

Na tu rašyk ką sumąstysi..
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

VANDENS TIEKIMAS Į NAMUS

Dar vieną temą labai noriu užkabinti. Vandens tiekimas į namus. Iš šulinio kibirais? Iš šulinio varikliuku? Per vamzdžius?

V.Megre konferencijoje pasakojo, kad vedų laikais upeliuką pravesdavo tiesiai po namu. Namuose būdavo galima gerti tiesiai iš švaraus tekančio upelio. :)

Aš įsivaizduoju taip: tame kambaryje kur virtuve, ar kur nors prieangyje kur įėjimas į namą, galima pravesti "natūralų" upelį. Galima iš upės atšaką paimti arba upeliuką. Lietuvoje daug upelių... Galima išdėlioti akmenukais ir labai gražiai padaryti. Grynas pavyzdys japonų kriokliukai. Tik vat iš mūsiškio galima būtų gerti.

Tiems, kas neturi upelio sklype, tai galima šulinį namuose pasidaryti. Pvz. Trakų pilyje yra šulinys po pilimi. Nulipi į žemiausią aukštą, o ten šulinys. Nereikia iš namų eiti. :)
giedrioks26
Posts: 13
Joined: Wed 09 12, 2007, 8:47

Re: Vandentiekis namuose

Post by giedrioks26 »

Sveiki!
Benarsydamas internete radau nemazai informacijos apie vendens siurblius kuriems nereikia elektros energijos ir veikia automatiskai, savaime patys. is praziu galvojau, kad tokio dalyko negali buti, bet pasirodo rusu mokslininkai yra vieni kieciausiu pasaulyje ir toki prietaiseli sukonstravo dar 20 amziaus pradzioje. Tokius siurblius galima naudoti ir elektros turbinoms sukti. Namudinem salygom pasigamintas super paprastas ir pigus siurblys (jis dar vadinamas - hidro taranu) gali pakelti vandeni i 10-15 m auksti, nasumas apie 1 litra per minute (priklauso nuo nuolydziu ir seip visokiu kitu faktoriu), manau tikrai neblogai (bent jau taip raso).
Daugiau rasite cia: http://www.skif.biz/files/88391e.rar - cia instrukcija kaip pasigaminti siurbli hidraulinio smugio principu (deje tik rusu kalba).
http://offtop.ru/energy/v1_475685__.php ... 3fc242d465 - cia dar yra aprasymas mechanizmo kaip veikia sudetingesne ir nasesne vandens kelimo stotis, be elektros energijos (rusu kalba), si sistema per 15 minuciu pakelia i vandens boksta 222 litru vandens, atkreipkite demesi i nuorodas pateiktas auksciau tame forume, ten irgi yra naudingos informacijos.
Is pirmo zvilgsnio tai sistema galima pasidaryti labai pigiai, taciau kaip ji veikia, neaisku... reiktu isbandyti :)
Siam prietaisui nebutinai reikalingas begantis vanduo, uztenka ir prudo, arba sumazinus galima imontuoti ir sulinyje jeigu sulinys gilus ir pastovus vandens lygis. na cia as tik taip mastau ir svajoju kaip tai atrodys mano sodyboje :)
ozkutis
Posts: 2
Joined: Tue 12 25, 2007, 23:48

Re: Vandentiekis namuose

Post by ozkutis »

jei kam idomu kaip veikia hidro taranai , galit nueit adresiuku http://leidykla.vgtu.lt/docs/el/Lukianas_1_6_dalys.pdf ir ten 148 puslapyje issamus tokiu irenginiu aprasymas :) Reikia pripazint, gan idomus irenginukas!
Post Reply